Meč je završen rezultatom 1:1, a s obzirom na to da ni u dodatnih pola sata u produžecima nije bilo pogodaka, susret je odlučila penal-drama.

Villarreal je poveo u 29. minuti golom fenomenalnog Gerarda Morena.

Španski predstavnik čuvao je vodstvo do 55. minute, a onda Edinson Cavani pogađa za poravnanje.

Zanimljivo da Ole Gunnar Soskjaer nije napravio niti jednu izmjenu za 90 minuta, a onda je u produžecima izvršio pet promjena. Ni to nije pomoglo Unitedu da u produžecima uspostavi dominaciju koju je realno imao u prvom dijelu susreta.

G. Moreno je golom otvorio seriju penala, a uzvratio mu je sunarodnjak Mata za 1:1.

Raba je bio precizan u drugoj seriji kod španskog tima, dok je kod Uniteda pogodio Telles – 2:2.

Villarreal je do 3:2 došao golom Alcacera, a engleskom timu novo izjednačenje donio je Fernandes.

U četvrtoj seriji za Špance je bio precizan A. Moreno, a pod pritiskom nije posustao Rashford za 4:4.

I peti izvođač penala kod Villarreala (Parejo) bio je nepogrešiv, baš kao i Unitedov Cavani.

U mrežu je ušao i šesti penal Španaca. Precizan je bio Gomez, uzvratio mu je Fred za 6:6.

I sedmi penal uspio je realizirati Villarreal, tačnije Albiol, a James je izjednačio na 7:7.

Coquelin je pogodio za 8:7, a Shaw izjednačio na 8:8 Gaspar je matirao De Geau za 9:8, a Tuanzebe je poravnao na 9:9:

Desetu seriju pogotkom je otvorio Torres, a Lindelof je izjednačio na 10:10.

Golman Villarreala Rulli je bio precizan u 11. seriji, a potom odbranio penal De Geai za titulu Evropske lige.

Utakmica na stadionu Miejski u poljskom Gdansku igrala se pred gotovo 10.000 navijača.

Ovo je prvi trofej Evropske lige za Villarreal, a zahvaljujući ovom rezultatu u narednoj sezoni igrat će Ligu prvaka.

Trener Villarreala Unai Emery stigao je do četvrte titule Evropske lige. Španski stručnjak je ovo takmičenje tri puta osvajao sa Sevillom, a s Arsenalom je igrao finale.